Цікаві факти про бренд «Opel»

opel-fakty-1

На сьогоднішній день, автомобілі марки «Opel» характеризуються відносною дешевизною, легкою здатністю до ремонту, зручністю і практичністю. А з середини 90-х років ХХ століття являється досить відомою маркою. Ось тільки далеко не всім відоме походження бренду «Opel». А все починалося вельми цікаво …

1862 рік був ознаменований створенням компанії «Opel» Адамом Опелем. Спочатку підприємство займалося випуском швейних машин, хоча інша версія свідчить про те, що вироблялися капелюхи. Минуло майже 25 років, перш ніж компанія почала свій продуктивний розвиток. У цей період часу відбулося масове виробництво велосипедів, які стали відомі у всій Європі, зокрема в Німеччині. А от випуск першого автомобіля стався вже, на жаль, після смерті засновника – в 1899 році.

Спадкоємцями компанії, за сумісництвом і керівниками, стали сини Адама – Карл і Вільгельм. Світовий успіх і визнання, брати отримали ще завдяки тому, що їх підприємство було першим, де був встановлений стандартний робочий тиждень і мінімальна заробітна плата. Ще у 1889 році вони змогли придбати невелике підприємство «Lutzman», де надалі зібрали і випустили свій перший автомобіль «Lutzman Opel». З цієї події починається історія світового бренду «Opel».

Але, як то кажуть «перша чарка колом». «Lutzman Opel» – не найвдаліша модель фабрики. Машина була неякісною, на ній було незручно їздити. Цей невдалий досвід послужив поштовхом до створення ідеального автомобілю тих часів – «Opel Darrak».

У 1920 році підприємство почало вести активну роботу, випускаючи моделі все новіше за попередні. Ось тільки військова ситуація дещо ускладнювала виробництво нових партій, та й фінансова криза тих часів не радувала підприємство високими прибутками. Але в 1923 році ситуація сильно змінилася на користь компанії. Представники підприємства, на чолі з одним з братів Опелів, відвідало Америку. І завдяки поїздці розширило горизонт виробництва, придбавши креслення і досвід зарубіжних фірм-конкурентів.

Ще кілька років компанія була на висоті, запустивши серійне виробництво автомобілів. Але успіх тривав недовго, чергова фінансова криза підкосила масове виробництво. Тоді компанія була змушена стати частиною концерну «General Motors», щоб уникнути остаточного банкрутства. Цей період можна вважати черговим важливим етапом в історії компанії. Адже починаючи з 30-х років і до початку Другої світової війни, «Opel» знову «піднявся з колін», надійно закріпившись на лідируючих позиціях німецького ринку.

У 1987 році автомобіль марки «Opel» прославився на весь світ, як найекологічніший автомобіль з усіх існуючих на той період часу. Думаю, це досить приємно дізнатися власникам марки. А от чоловікам стане вдвічі приємніше, адже в 1994 році бренд «Opel» став спонсором чемпіонату світу з футболу, що проходив у США. У цьому ж році був випущений 30-тимілльйонна модель підприємства.

Відомо, що в 2009 році, концерн «General Motors» думав продати бренд «Opel», але з якихось неоголошуваних причин, бренд все ж залишився у володінні концерну.

А от що ж стосується логотипу «Opel». Історія його створення не менш цікава. Подейкують, що ідея емблеми з’явилася від моделі вантажівки «Opel Blitz», що перекладається як «блискавка».

Можливо це видається трохи дивним, але саме «Opel» займає першість у створенні страхових компаній і процедури купівлі автомобіля в кредит.

На даний момент, бренд «Opel» – все такий же всесвітньо відомий і затребуваний. Адже німецька якість виробництва не перестає радувати широке коло споживачів. І не дивлячись на всі перепони, що виникли в ході історії марки, її керівництво змогло подолати всі труднощі. Можливо тому удвічі приємніше користуватися автомобілем марки «Opel».

Потрібен легковий автомобіль в оренду з водієм? У нас є!

×
×