Історія створення бренду «Volkswagen»

istoriya-stvorennya-brendu-volkswagen

Початку історії німецького автомобільного бренду «Volkswagen» передувала зустріч конструктора Фердинанда Порше з Адольфом Гітлером в Берлінському готелі «Kaiserhof». А сталося це в 1933 році. Гітлер і Порше уклали договір, згідно з яким, другий повинен був сконструювати «народний автомобіль». Малося на увазі, щоб агрегат був загальнодоступним для звичайного середньостатистичного працівника. Взагалі, якщо враховувати всі вимоги Гітлера, то одною з головних переваг автомобіля має бути його легкість переобладнання з сімейного транспортного засобу в одиницю військової техніки – для розміщення солдатів і кулемета. Чесно кажучи, у Німеччині завжди серйозно ставилися до випуску автомобілів, а тим більше у важкі воєнні роки.

Фердинанд Порше не змусив себе довго чекати і незабаром надав на загальний огляд нову модель, яка отримала назву «Volkswagen». Близько двох років автомобіль всіляко тестували. Ось уже в 1937 році була випущена модель «VW30», а в 1938 році автомобіль набув риси, які на сьогоднішній день вже всім відомі. Конструкцію моделі оцінили багато знаючі люди вельми гідно. Автомобіль моментально набув популярності, про нього говорили, писалися статті. В одній з газетних статей модель порівняли з жуком, тому надалі ця назва стала головною рисою, яку досі впізнають в німецькому бренді.

Щоб налагодити масове серійне виробництво моделей «Volkswagen», було прийнято побудувати завод в місті Вольфсбурґ. На жаль, швидке наближення війни дуже заважало виробництву. Завод встиг випустити всього декілька автомобілів, на одному з яких роз’їжджав сам Адольф Гітлер.

У воєнний час випуск легкових автомобілів був припинений, а завод почав виробництво військової амуніції. Після війни, підприємство опинилося під впливом Англії, і в 1945 році був відданий наказ на виробництво 20-ти тисяч автомобілів. І тільки лише через 10 років завод почав випускати автомобілі «Volkswagen» згідно першим кресленнями конструктора.

У 1947 році моделі «Volkswagen» прославилися на весь світ. Сталося це на автомобільному ярмарку в місті Ганновер. Таким чином, підприємство отримало своє перше експортне замовлення від Голландії в розмірі одна тисяча автомобілів. Це послужило початковим етапом у світовому розвитку «Volkswagen», адже слідом за Голландією надходили замовлення від Бельгії, Швейцарії і навіть Швеції. Безсумнівно, це був успіх!

У 1948 році якось несподівано змінилося керівництво «Volkswagen». На чолі компанії став Гайнц Гайнріх Нордгофф. За роки його правління автомобілі «Volkswagen» були кардинально модернізовані. Крім того, в 1949 році «Volkswagen» був повністю повернений до рук німців. А це надавало нові можливості. Так наприклад, в 1949 році був налагоджений випуск моделей кабріолет і лімузин. Плюс до всього, підприємство налагодило партнерську кампанію з масового експорту автомобілів до Європи.

Первісна ж модель «жук» випускалася ще чверть століття, після чого керівництво компанії було змушене припинити виробництво в Європі та перенести завод в країни Латинської Америки. Можливо б «жук» користувався величезним попитом і донині, але модель перестала відповідати жорстким німецьким принципам безпеки та охорони навколишнього середовища.

За роки захоплюючої історії німецького бренду «Volkswagen» було створено величезну кількість моделей, які і донині не залишають байдужими не тільки німецького покупця.

На протязі всього існування компанії «Volkswagen», змінювався і його логотип. Найперший варіант емблеми повністю відображав суть нацистської Німеччини. Згодом же німецький хрест був прибраний з логотипу і залишилися тільки літери, в яких чітко проглядається назва бренду. Це, мабуть найлегший автомобільний логотип, в якому нескладно впізнати марку. Просто і зі смаком.

На сьогоднішній день підприємство «Volkswagen» – одне із найбільших автомобільних підприємств у світі. Його заводи розташовуються в 15-ти країнах світу і безсумнівно користуються величезним попитом. Вибираючи автомобіль «Volkswagen» – ви отримуєте німецьку якість, комфорт і зручність користування транспортним засобом.

Пропонуємо міжнародні перевезення пасажирів по Європі. Звертайтесь!

×
×