Історія бренду «Mazda»

istoriya-brendu-mazda

«Mazda Motor Corporation» – це одна з кращих японських автомобільних марок сучасності. Але найдивніше те, що спочатку компанія не мала нічого спільного з випуском автомобілів. Засновником був син простого рибалки – Дзюдзіро Мацуда, а компанія мала назву «Toyo Cork Kogyo Ltd». З дня заснування, а це було в 1920 році, випускалася продукція з коркового дерева. Так було недовго, в 1920 році, з метою експерименту було вироблено кілька мотоциклів. На жаль, попитом продукція не користувалася і виробництво мотоциклів припинили.

І ось незабаром відбулася важлива подія, яка можливо і вплинула на долю компанії. Один з мотоциклів переміг у гонках, що надалі і привернуло зацікавленість і попит на продукцію підприємства. Тоді почалося виробництво трициклів, в основу конструкції яких входили зразки зарубіжних конкурентів. І ось вже в 1931 році компанії було присвоєно назву «Mazda», на честь зороастрийского бога. Саме з цього моменту почалося повноцінне виробництво продукції для автотранспортної промисловості.

Ще до початку воєнних часів, було створено кілька варіантів моделей автомобілів, але в серійне виробництво вони увійти не встигли. За одними даними відомо, що в роки Другої світової війни, компанія «Mazda» активно постачала автомобілі японській армії. В принципі, як і багато інших автомобільних підприємств тих часів. Але інша версія свідчить про те, що під час війни, завод був зруйнований менше ніж наполовину, тому повноцінний випуск продукції відновився вже до початку 1950 року.

На превеликий жаль, в 1952 році, засновник компанії Дзюдзіро Мацуда помер. Тоді управлінську позицію зайняв його син – Тенуджі Мацуда. У роки його правління, компанія мала значний успіх.

Спочатку підприємство займалося випуском триколісних вантажівок. А ось вже в 1960 році був випущений перший автомобіль концерну – мікролітражне чотиримісне купе «Mazda R360». До середини 60-х років, продукція була відома лише серед японського споживача і трохи в Китаї. Потім перший експортний автомобіль був представлений в Новій Зеландії, а в 1967 році удостоїлася честі і Європа.

У 1979 році, 25% акцій компанії придбав концерн «Ford Motor». З розвитком японського партнера збільшувалася і частка «Ford», яка за пару років зросла до 33,4%. Це протривало недовгий час, тому як вже починаючи з 2008 року, компанія поступово зменшувала свою частку, і на сьогоднішній день має у володінні лише 2% акцій.

Компанія «Mazda» має в розпорядженні 20 підприємств. З яких, два основних, розташовуються в Японії, а решта по всьому світу. Що дуже прибутково і досить зручно в питанні розповсюдження продукції.

На початку 80-х років, компанія стабільно закріпилася на світовому авторинку. По закінченню невеликого відрізка часу були створені представництва в Європі та США. На протязі декількох років, моделі компанії «Mazda» визнавалися кращими і отримували нагороди.

У 90-х роках робота концерну була акцентована на глобальному збереженні екології навколишнього середовища. У Німеччині та Японії була налагоджена переробка пластикової вторинної сировини. Також був розроблений нейтралізуючий каталізатор, який відновлював масло з усіх видів пластику.

Автомобілі марки «Mazda» – одні з найпопулярніших і доволі затребуваних моделей світового авторинку. Щорічно в світі випускаються мільйони одиниць. Одним з головних позитивних якостей підприємства є відкритість і безпосередня близькість до покупця. За принципом «все для людей». А також головним принципом є безпека споживача. Наприклад, автомобіль «Mazda 6», в США, Європі, Австралії та Японії визнаний одним з найбезпечніших моделей бренду.

На даний момент свого існування, компанія відмовилася від виробництва моделей представницького класу, роблячи акцент на випуск моделей малого і середнього класу, а також спортивні автомобілі. У будь-якому випадку світовий попит на продукцію не пропадає ось вже кілька десятків років. Так що, робіть ваші висновки, панове.

Автобус в оренду з водієм є в наявності у нас!

×
×