Електроавтобуси – вже реальність

elektroavtobusy-vzhe-realnist

Електроавтобуси, подібно до електромобілів, приводяться до руху декількома електродвигунами, що живляться від особливих паливних елементів або акумуляторів.

Перші прототипи такого двигуна з’явилися навіть раніше бензинового, в 1841-му році. А перша рухома модель електробуса була представлена в 1900-му році в Парижі. Робочий автобус з’явився в 1906-му році у Великобританії.

Зараз електроавтобуси все частіше використовуються замість міського транспорту. Вони з’являються на вулицях європейських міст, і замінюють собою аналоги з двигунами внутрішнього згоряння.

Цікавий приклад – спільна розробка української компанії «Богдан» і польської «Ursus». Електробус Богдан Е7010 презентували в Польщі, а для тестування вивели на вулиці Любліна. Його довжина – 12 метрів, а місткість – 75 пасажирів. Швидкість – до 70 км/год, а забезпечують її чотири блоки тягових батарей. Передбачається, що заряджатися такі автобуси будуть на кінцевих зупинках, протягом 15-20 хвилин, які як раз відводяться на перерву.

Згодом, можливо, електроавтобуси стануть невід’ємним атрибутом і міжміських, та навіть міжнародних перевезень.

Переваги електротранспорту

Електротранспорт користується попитом серед тих, хто прагне до екологічних рішень. Також це важливе досягнення для збереження природних ресурсів і турботи про навколишнє середовище.

Електромобілі, електроавтобуси та інші електричні транспортні засоби мають спільні переваги:

  • Відсутність вихлопів при згорянні палива, які забруднюють навколишнє середовище;
  • Відсутність випаровування масел, в яких містяться канцерогени;
  • Простота заряду акумулятора і можливість підзарядки від стандартної мережі;
  • Можливість використання доступних нічних тарифів або альтернативних джерел енергії, включаючи сонячні батареї;
  • Надійність і довговічність двигуна;
  • Тиша при роботі;
  • Високий ККД;
  • Наявність екстреного гальмування та інших гнучких налаштувань, неможливих для звичайного двигуна.

Електроавтобуси зручні для пасажирів, безпечні для пішоходів і куди більш приємні для жителів будинків, чиї вікна виходять на галасливі магістралі. У великих загазованих містах електротранспорт стає справжнім порятунком.

Електроавтобуси захоплюють світ

Основна хвиля інтересу до електротранспорту піднялася в 60-х роках 20-го століття, коли подібна технологія нарешті стала максимально наближеною до реальності і доступною. Свою роль зіграла і енергетична криза, а також екологічні проблеми, які об’єднали весь світ.

Серед відомих сучасних компаній, які займаються розробкою – Proterra в Північній Америці і BYD в Китаї. Інтригуючі новини прийшли з Копенгагена, де EBUS проїхав на одному заряді близько 325 км, і при цьому ще збереглося близько 10% заряду. Попередній рекорд – 310 км, а офіційний запас – 250 км.

Компанії BYD вдалося максимально здешевити технологію, при цьому забезпечуючи її надійність і безпеку. Електробуси BYD тихі й комфортні, їздять без вихлопів та вібрацій. Багатотисячні замовлення роблять їх найпопулярнішими електроавтобусами в світі.

Виробник електромобілів Proterra модернізував свій автобус Catalyst E2 max, забезпечивши його потужним акумулятором. Оновлена модель вичерпала свій заряд, подолавши відстань понад 1770 км. Це рекордний показники. Продажі автобусів Proterra – це сотні успішних замовлень.

А щоб орендувати сучасні, практичні і безпечні мікроавтобуси або автобуси у Львові та Львівській області, звертайтеся до нас! Всі моделі в автопарку оснащені необхідним обладнанням для приємних, комфортних поїздок.

×
×