Дещо з історії бренду «Porsche»

deshho-z-istoriyi-brendu-porsche

Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG (повна назва Doktor Ingenieur honoris causa Ferdinand Porsche Aktiengesellschaft – акціонерне товариство почесного доктора інженерних наук Фердинанда Порше – така вже складна назва, виявляється, у знаменитого бренду «Porsche». Це німецька автомобільна марка, історія якої починається ще в 1931 році. Її засновником є Фердинанд Порше.

Спочатку, підприємство займалося випуском вузлів і агрегатів автомобільної промисловості. Діяльність підприємства значилася на хорошому рахунку. У той період часу, Фердинанд Порше ще не замислювався про створення свого власного масового серійного виробництва автомобілів, проте задатки він мав. Адже саме він, ще до початку Другої світової війни, створив всесвітньо відому легенду – «KdF-Wagen» (Kraft durch Freude – сила через радість – «жук»), основа якого, надалі, була взята для розробки компанією «Volkswagen». Крім того, багато розробок Порше ще з часів початкових етапів компанії, були взяті за основу вже для більш сучасних моделей.

У роки Другої світової війни, підприємство працювало над випуском військової техніки. Були створені танки «Тигр» і «Пантера». Також відомо, що самохідну артилерійську установку (САУ) «Фердинанд» також була розроблена Порше. Випуск САУ був невеликим, але всі настільки часто вживали цю назву, що склалася думка, нібито виробництво було масовим.

Але настав в компанії і переломний момент. Після війни Порше був звинувачений у змові з нацистами і посаджений у в’язницю майже на цілий рік. Після виходу з в’язниці від нього всі відмовились. На підприємстві вже працювали інші фахівці, на роботу його брати не хотіли, так як довіри вже не залишилося. Але завдяки синові Фердинанду Порше-молодшому, все з часом налагодилося. Адже саме він взявся за відродження компанії з нуля.

1948 рік ознаменувався випуском першого гоночного автомобіля компанії «Porsche». Це був «Porsche 356». Модель випускалася аж до 1965 року і послужила основою для моделі «Carrera».

У 1951 році засновник компанії Фердинанд Порше на 75-му році життя, на жаль, помер, його здоров’я сильно похитнулося після перебування у в’язниці. Після смерті батька, Порше-молодший очолив компанію і почав «піднімати її з колін».

Протягом всієї історії роботи підприємства, всі випущені моделі були досить дорогими. Це звичайно відповідало якості, проте не виправдовує виробника. Але відома одна модель, яка не поступається за своїми критеріями більш дорогим екземплярам – це випущена в 1996 році модель «Бокстер». Модель, яка за бажанням може бути, як з м’яким, так і жорстким верхом. Ця машина стала хорошою альтернативою для моделі «Porsche 911».

На початку 90-х років економічна криза торкнулася і «Porsche». Компанія несла непоправні збитки. Але настала і біла смуга в роботі підприємства. Для компанії «Porsche» 1996 рік став досить підйомним – справи йшли добре, крім того був випущений мільйонний автомобіль.

Що ж стосовно логотипу марки «Porsche». Відомо, що автором логотипу став Франц Ксавер Раймшпісс. Позначення логотипу повністю несуть данину німецьким корінням засновника компанії. Зображені чорно-червоні смужки і олені, що символізують німецькі землі Баден-Вюртемберґа, столицею якого і є місто Штутґарт. А ось кінь, зображений зараз на кожній моделі, що випускається, означає рідні ферми. До 1952 року використовувався тільки напис «Porsche», і тільки потім до напису додали і логотип.

До числа цікавих фактів відноситься і те, що ключ запалювання в моделях «Porsche» розташовується зліва. Це було задумано для гоночних автомобілів, адже машину можна було завести ще до того, як повністю в неї сядеш. Це заощаджувало кілька додаткових секунд дорогоцінного часу.

Крім того, компанія була досить різнобічною у своїй діяльності. Крім створення і випуску власної продукції, вона пропонувала свої розробки іншим компаніям. Так, наприклад, наш вітчизняний ВАЗ 2108 можна вважати спільною розробкою з «Porsche».

Як би там не було, компанія «Porsche» зазнала безліч поразок, зазнала і досить злетів, але змогла пробитися на світовий ринок. На даний момент, виробляються автомобілі класу «люкс» і позашляховики. Більше половини акцій компанії належить роду Порше. Це одна з небагатьох компаній, яка знаходиться у володінні роду з самого її заснування. І це гідно нашої поваги.

Міжнародні перевезення пасажирів Європою. Звертайтесь!

×
×